WS-C2960X-48LPS-L - Cisco Catalyst Switch Begagnad | Begagnad | Azalea IT
WS-C2960X-48LPS-L - Cisco Catalyst Switch  i gruppen Nätverk / Cisco / Switch / 2960 hos Azalea IT (WS-C2960X-48LPS-L-REF)
WS-C2960X-48LPS-L - Cisco Catalyst Switch

WS-C2960X-48LPS-L - Cisco Catalyst Switch

Begagnad Cisco WS-C2960X-48LPS-L ger dig 48 st Gigabit Ethernet PoE+ portar LAN Base. Switchen har en PoE-budget på upp till 370W. Du kan välja att köra PoE på 12 st portar (PoE-budget på 30W per port), på 24 st portar (15.4W per port) eller på alla 48 portarna (7.4W per port). Switchen är stackbar (stackmodul krävs).

Artnr: WS-C2960X-48LPS-L-REF

16994 kr
(21243 kr inkl. moms)
- 1-3 arbetsdagar
2 års garanti Säker online betalning
  • Produktbeskrivning
  • 48x 1G (PoE+) RJ-45 + 4x SFP
  • Modell & funktioner
  • Antal portar: 48
    Enhet: Switch
    Modell: 2960X
    PoE: PoE+
    Skick: BEGAGNAD
    Överföringshastighet: Gigabit Ethernet
  • kompatibilitet
  • Kompatibel med bl.a:
    Övriga artikelnummer:

    Tillbehör

    BEGAGNAD
    622 kr
    Cisco 0,5m Stackkabel till 2960-S (FlexStack) - CAB-STK-E-0.5M
    Begagnad. Kabeln passar till Cisco 2960S och 2960X switchar.
    BEGAGNAD
    1177 kr
    Cisco 1m Stackkabel till 2960-S (FlexStack) - CAB-STK-E-1M
    Begagnad. Kabeln passar till Cisco 2960S och 2960X switchar.
    BEGAGNAD
    2010 kr
    Cisco 3m Stackkabel till 2960-S FlexStack - CAB-STK-E-3M
    Begagnad. Kabeln passar till Cisco 2960S och 2960X switchar.
    3E PARTS
    262 kr
    Cisco SFP 1000Base-LX 1310nm SMF 10km - GLC-LH-SMD (3eParts)
    GLC-LH-SMD-C är ingen Cisco originaltransceiver, men fungerar lika bra som originalet. Passar...
    BEGAGNAD
    1214 kr
    Cisco SFP 1000Base-LX 1310nm SMF 10km - GLC-LH-SMD
    Begagnad Cisco SFP GLC-LH-SMD 1Gbit/s 1310nm SMF 10km och noggrant testad av våra tekniker. Passar...
    BEGAGNAD
    728 kr
    Cisco SFP 1000Base-SX 850nm MMF DOM 550m - GLC-SX-MMD
    Begagnad Cisco originaltransceiver SFP 1G Multimode. Skillnaden mellan SFP-GE-S och GLC-SX-MM är a...
    BEGAGNAD
    1542 kr
    Cisco SFP 1000Base-T RJ-45 - GLC-T
    Begagnad Cisco SFP RJ-45 10/100/1000 Koppar. Noggrant testad av våra tekniker.
    Begagnad
    2428 kr
    Cisco Stackmodul - C2960X-STACK
    Begagnad C2960X-STACK är en stackmodul för Cisco 2960X switchar. Kabel på 0.5m medföljer. Behöver ...

    Andra köpte även

    BEGAGNAD
    12479 kr
    Cisco Catalyst Switch  - WS-C2960X-48TS-L
    Begagnad Cisco WS-C2960X-48TS-L med LAN Base är en stackbar Layer 2 switch med 48 st Gigabit Ether...
    BEGAGNAD
    7769 kr
    Cisco Catalyst Switch  - WS-C2960S-48TD-L
    Begagnad Cisco WS-C2960S-48TD-L ger dig 48 st Gigabit Ethernet portar samt 2 x 10G upplänkar (SFP+...
    BEGAGNAD
    1845 kr
    Cisco ASA 5505 Appliance - ASA5505-BUN-K9
    Begagnad Cisco ASA5505-BUN-K9 är lätt att använda, passar till mindre företag och kontor. Brandväg...
    BEGAGNAD
    16994 kr
    WS-C2960X-48LPS-L - Cisco Catalyst Switch
    Begagnad Cisco WS-C2960X-48LPS-L ger dig 48 st Gigabit Ethernet PoE+ portar LAN Base. Switchen har...
    Kontakta oss